Güvenli Eğlence, Markadan Geçiyor!

Tıpkı inşaat sektöründe konut alırken markalı projelerin tercih edilmesi gibi, eğlencede de trend markalı eğlenceye döndü. Via markası ile Türkiye’yi ilk kez roller coaster ve tema park deneyimiyle tanıştıran Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, geçtiğimiz dönemde yaşanan lunapark kazalarına vurgu yaparak, “Vatandaşlarımız markalı eğlence mekanlarına yönelsinler” dedi.

Son dönemde yaşanan lunapark kazaları, akıllara her lunapark güvenli mi sorusunu getirdi. Bu sorunun cevabı ise Via markasıyla tema park kültürünü Türkiye’ye taşıyan Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar’dan geldi. “Barınmak için markalı konut tercih edenler, eğlenmek için de markalı eğlenceyi tercih etmeliler. Güvenliğinden emin olmadıkları oyuncaklara asla binmesinler” diye konuştu.

“Uçak teknolojisiyle üretilen oyuncaklar var”

Türkiye ve coğrafyanın ilk tema parkının yatırımcısı olan Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, güvenli eğlencenin sırrının markalı projelerde gizli olduğunu söyledi. Dünyaca ünlü tedarikçiler ile kurdukları ViaSea Tema Park’ta en üst düzeyde güvenlik sağlandığını kaydeden Bayraktar, “Güvenlik riski olduğunda hiçbir oyuncağımızın çalıştırılması mümkün değil. Tüm eğlence ünitelerimiz her gün, her ay ve her yıl olmak üzere periyodik kontrolleri yapılarak çalıştırılıyor. Dünyada ve Türkiye’de örneklerini gördüğümüz lunapark kazaları ise tedbirsizlik ve kontrolsüzlük nedeniyle oluşuyor” diye konuştu. “Bizim parklarımızda uçak teknolojisi ile üretilen oyuncaklarımız bulunuyor. Uçaklarda ne kadar risk varsa, bizim oyuncaklarımızda da o kadar risk var” diyen Bayraktar, “Eğlendirirken, güvenli eğlendirmek olmazsa olmazımız. Eğlence ve entertainment bizim işimiz.” Diye konuştu.